HOLIDAY-CAMP

Welcome to Rustic!

HOLIDAY-CAMP

Poznaj więcej atrakcji Rusinowa i okolic

z HOLIDAY-CAMP spędzisz niezapomniane chwile ...

KTÓRY KIERUNEK WYBRAĆ

Wyszukaj atrakcje dla siebie i rodziny

CO ZOBACZYĆ ?

atrakcje Rusinowa i okolic

RESTAURACJE

300 metrów od ośroda Holiday-Camp

Plaża w Rusinowie

Rusinowo nie jest położone bezpośrednio nad brzegiem Morza Bałtyckiego - od miejscowości oddziela je pas (szeroki na ok 1 km) lasu. Z centrum wioski do plaży jest około 2 kilometry, jednakże z okolic ulicy Letniskowej czy Wczasowej - do nadmorskiego brzegu jest już tylko 800 metrów. Jeśli nie lubisz tłoku na plaży - plaża w Rusinowie z pewnością spodoba Ci się. Plaża jest szeroka (szersza aniżeli w ościennym Jarosławcu), piaszczysta, bez kamieni. Jeżeli na plażę chcemy dostać się samochodem, można zaparkować go w pobliżu plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym.

Miasto Darłowo

Darłówko – przymorska dzielnica pięknego, zabytkowego na dodatek pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – zlokalizowana jest tuż przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Korzystna lokalizacja obok morza, oddziaływający pro-zdrowotnie na skutek wysokiej wilgotności oraz zawartości jodu mikroklimat, piękno i zabytki Darłowa, moc atrakcji i przeróżna baza gastronomiczna i noclegowa Darłówka sprawiają, że od dawna przyjeżdżają w tę okolicę na odpoczynek tłumy urlopowiczów z kraju a także z zagranicy.

Nadmorskie szlaki rowerowe

Przez gminę Postomino, na terenie której położone jest Rusinowo, przebiega kilka szlaków rowerowych. Wśród nich znajduje się szlak rowerowy R10, nazwany Nadmorskim Szlakiem Hanzeatyckim, który stanowi część międzynarodowego okrężnego szlaku rowerowego sieci EuroVelo. Przebiega tędy również żółty szlak rowerowy „Równina Sławieńska”. Na terenie gminy Postomino jego długość wynosi 17,6 km. Szlak rowerowy niebieski, zwany „Szlakiem Eryka I”, przebiega przez tereny gmin Postomino i Darłowo, w tym również przez Rusinowo. Ostatnim szlakiem jest szlak rowerowy zielony, który w gminie Postomino obejmuje 12-kilometrowy odcinek. W okolicy znajduje się kilka wypożyczalni rowerów.

Podobają ci się tutaj atrakcje ? To nie wszystko zobacz więcej

Latarnia Morska w Jarosławcu

Interesującym zabytkiem w Jarosławcu jest latarnia morska. Latarnia zbudowana została z czerwonej i glazurowanej cegły na planie koła, każdą kondygnację podkreśla ozdobny gzyms. Z balkonu, z wysokości 33 metrów, rozciąga się widok na morze i dwa duże przybrzeżne jeziora. Latarnia stoi w samym centrum miejscowości Jarosławiec, w związku z czym turyści nie powinni mieć problemów z jej odnalezieniem. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania.

Aqua Park w Jarosławcu

Aqua park jest jedną z największych atrakcji Jarosławca. W maju 2008 roku Sanatorium Panorama Morska oddało do użytku kompleks basenów zewnętrznych ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody około 1500 m2. Aquapark oddalony jest od morza o 350m To z pewnością świetna alternatywa spędzamia wolnego czasu, gdy nad morzem doskwiera brak pogody.

Park Wodny JAN w Darłówku

Park Wodny JAN w Darłówku umożliwia korzystanie z dobrodziejstw wody morskiej przez cały rok. Do głównych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych zaliczyć można zjeżdżalnie wodne (o łącznej długości 230 m), jak również dzika rzeka i brodzik dla dzieci. Pozostałą część stanowią baseny o łącznej wielkości 1500 m2 z możliwością wypływania na zewnątrz, jaccuzi oraz sauny.

Park rozrywki Dolina Charlotty

Dolina Charlotty to park rozrywki dla całej rodziny. Koszt biletów to 12 zł dla dorosłych i 8 zł bilet ulgowy, dodatkowo płatne sa niektóre atrakcje - lecz ceny bardzo przystępne. Na terenie obiektu znajduje się ZOO, stajnia z końmi , park bajek, wioska oraz atrakcje wodne, wioska mongolska. Na terenie obiektu znajduje się równiez hotel i restauracja.

Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu – pierwsza ekspozycja została otwarta w 2014 r., z inicjatywy kolekcjonera bursztynu Maxa Kwiatkowskiego. W Bursztynowym Lesie można przenieść się do odległych czasów, kiedy tworzył się bursztyn. Wystawa Kopalnia Bursztynu prezentuje dawne i obecne sposoby wydobywania bursztynu. Można tu zobaczyć wydobytą spod ziemi bryłę bursztynu o wadze 3,2 km lub samemu spróbować znaleźć okazy podczas przesiewania przez sito. Na ekspozycji Inkluzje zobaczyć można zatopione w bursztynie owady i fragmenty roślin sprzed milionów lat. Galeria Projektantów natomiast prezentuje bursztynową biżuterię. Bilet normalny kosztuje 26 zł, a ulgowy 22 zł.

Motylarnia i Papugarnia

Motylarnia i Papugarnia Jarosławcu – w motylarni można obserwować wylęgające się egzotyczne motyle, a także te fruwające na wolności. Przewodnik opowiada o ich rozwoju i zwyczajach. Przy odwiedzinach należy pamiętać, że wewnątrz panuje dość wysoka temperatura. Polecany jest ponadto kolorowy ubiór, który zwabi motyle. Pomiędzy motylarnią i papugarnią znajduje się labirynt luster. W papugarni można zobaczyc, a nawet pogłaskać papugi. Każda z atrakcji jest płatna osobno.

Rejsy wycieczkowe w Darłowie

Rejsy wycieczkowe po morzu z Darłowa – odbywają się statkami stylizowanymi na łodzie Wikingów i dawne galeony. Rejs rozpoczyna się we wschodniej części portu rybackiego. Standardowo trwa ok. 40 min., jednak w ofercie dostępne są również dalsze wycieczki, np. na duńską wyspę Bornholm. Skorzystać można z rejsów o zachodzie słońca lub za dodatkową opłatą wcielić się na chwilę w rolę sternika i poprowadzić statek.